Koupaliště Autocamp Sedmihorky

 

Koupaliště ve volné přírodě
Provozovatel:
Autocamp Sedmihorky
511 01 Turnov
telefon: 481 389 162
telefon/fax: 481 389 160
e-mail: camp@campsedmihorky.cz
Vybavenost:
3 stánky s občerstvením, asfaltové hřiště na volejbal, nohejbal, hřiště na plážový volejbal, minigolf, pingpongové stoly, dětské hřiště,WC, šatny.
Plavčík ani zdravotník není trvale přítomen
sedmihorky

 

Popis:
Přímo v campu se nachází dvou-hektarový rybník Bažantník s čistou vodou poskytující široké možnosti rekreace. Od koupání a rybolovu až po krmení kachen za sychravého počasí. V jeho hladině, kterou občas rozčeří vodní ptactvo nebo ryba, se odráží vrcholky nedalekých pískovcových skal. Idylka z Českého ráje….
Vybavenost campu:
DĚTSKÉ HŘIŠTĚ: Pro nejmenší jsou zde přichystány houpačky, prolézačky, skluzavky a písečná pláž.
SPORT: V areálu naleznete asfaltové hřiště na volejbal a nohejbal, hřiště na plážový volejbal, 3 pingpongové betonové stoly a hřiště na minigolf. Dále je v areálu pojištěná úschovna kol a půjčovna kol a základního sportovního nářadí (míče, volejbalové sítě, soupravy na stolní tenis, badminton, líný tenis, petangue a společenské hry).  V okolí kempu je dále možno provozovat horolezectví, paragliding a jízdu na koni.
Autocamp Sedmihorky dále nabízí ubytování v celkovém počtu 200 lůžek v chatách. Na volné ploše se mohou ubytovat jak návštěvníci s obytnými přívěsy, tak i s vlastními stany. K dispozici je 70 míst pro karavany a 300 míst pro stany, z toho 160 s elektrickými přípojkami (10 A). V campu je povolen pobyt se psy. V areálu je vlastní sociální zařízení a WC (i bezbariérové), vaření je možné v společné kuchyňce, dále je v campu malá prádelna.
V areálu je restaurace (60 míst) a 3 stánky s občerstvením.

   Kontrola kvality vody
 Datum  Hodnocení  Poznámka
25.5.2015  s1  teplota vody 20,5°C
 22.6.2015  s1  teplota vody 19,2°C
 20.7.2015  s1  teplota vody 24,5°C
 17.8.2015  s1  teplota vody 24,2°C
24.8.2015  s3 výskyt sinic, teplota vody 19,7°C

 

 2014  na začátku sezóny voda vhodná ke koupání, od konce července kvalita vody hodnocena stupněm 2 (voda vhodná ke koupání se zhoršenými smyslově postižitelnými vlastnostmi)
 2013 na začátku sezóny voda vhodná ke koupání, od konce července kvalita vody hodnocena stupněm 2 (voda vhodná ke koupání se zhoršenými smyslově postižitelnými vlastnostmi)
 2012 po většinu sezóny voda vhodná ke koupání, na konci srpna zhoršená jakost vody; nevhodná ke koupání pro vnímavé jedince – výskyt sinic
 2011 do konce června byla voda vhodná ke koupání, od poloviny července zhoršená jakost vody – nevhodná ke koupání pro vnímavé jedince
 2010 po celou sezónu byla voda vhodná ke koupání. Od poloviny července došlo ke snížení průhlednosti a kvalita vody byla hodnocena stupněm 2.
2009 do konce července byla voda vhodná ke koupání, od poloviny srpna zhoršená jakost vody pro vnímavé jedince  a na konci srpna zákaz koupání a ukončení sezóny
2008 po celou sezónu byla voda vhodná ke koupání, začátkem srpna pouze se  zhoršenými smyslově postižitelnými vlastnostmi a od poloviny srpna do konce sezóny zhoršená jakost vody s mírně zvýšenou pravděpodobností vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci u vnímavých jedinců.
2007 sezóna zahájena 01.07.07 – a od 11.07.07 –  došlo ke zhoršení mikrobiologické jakosti vody – výskyt sinic – zákaz koupání – situace se do konce sezóny nezlepšila
2006 po celou sezónu byla voda vhodná ke koupání, na konci sezóny došlo ke zhoršení mikrobiologické jakosti vody – výskyt sinic a následný zákaz koupání
2005 po celou sezónu byla voda vhodná ke koupání, na konci sezóny došlo ke zhoršení mikrobiologické jakosti vody

 Klasifikace vody na základě mikrobiologické kvality (2011 – 2014):

voda_kv

Náchylnost vodní plochy ke krátkodobému znečištění:
Vodní plocha není náchylná ke krátkodobému znečištění.
Hodnocení kvality vody během sezóny – na stránkách www.koupacivody.cz

Legenda:

s1  voda vhodná ke koupání
s2  voda vhodná ke koupání se zhoršenými smyslově postižitelnými vlastnostmi
s3  zhoršená jakost vody; nevhodná ke koupání pro vnímavé jedince
s4  voda nevhodná ke koupání
s5  voda nebezpečná ke koupání