Rekreační vody Libereckého kraje

Zde jsou pro Vás připraveny aktuální přehledy výsledků kvality vody v přírodních koupalištích a koupacích oblastech Libereckého kraje.
Hodnoty budou průběžně doplňovány v souladu s platnou legislativou.

Koupací vody Libereckého kraje:

Česká Lípa, Liberec, Jablonec nad Nisou, Semily

Informace:

Od začátku koupací sezóny 2017 byla ověřena kvalita povrchové vody na 13 nemonitorovaných vodních plochách, které jsou veřejností využívány ke koupání. 

Na základě výsledků provedených laboratorních rozborů lze konstatovat, že vyhovující kvalita povrchové vody ke koupání je ve vodní nádrži Fojtka v Mníšku u Liberce, ve vodní nádrži Mlýnice v Nové Vsi, v nádrži Všesportovního areálu Javorník, ve Veseckém rybníce v Liberci, v nádrži Dlina v Bedřichově, v přírodním koupališti Rádlo, v Hradčanském rybníce v Ralsku – Hradčanech a v pískovně Provodín. Ve vzorcích odebraných z rybníku Kačák v Liberci – Krásné Studánce, z Malého Písečáku v Příšovicích, z Chrastenského rybníka v Chrastné, z koupaliště Jindřichovice pod Smrkem, z nádrže Horka ve Stráži pod Ralskem, z Milčanského rybníka v Holanech a z bývalého koupaliště Dubice byly prokázány vysoké hodnoty sinic a chlorofylu-a, voda na těchto plochách je dle výsledků těchto rozborů ke koupání nevhodná.

 

Vodní plochy ke koupání v Euroregionu NISA – Německá část, Polská část

Koupání ve volné přírodě obecné informace zde

Zaznamenali jste zdravotní potíže v souvislosti s koupáním?
Informujte nás, prosím, prostřednictvím dotazníku zde.

Archiv koupací sezóny Libereckého kraje