5.5. – Světový den hygieny rukou

Každý rok připadá na 5. květen, který je součástí iniciativy Světové zdravotnické organizace (WHO) Save lives: Clean your hands (Zachraň životy: Umývej si ruce), již po jedenácté upozorňuje na význam mytí rukou jako klíčového preventivního opatření proti přenosu mnoha infekčních onemocnění.

Podle Světové zdravotnické organizace se až 80 % infekcí šíří špinavýma rukama.
Tématem letošní kampaně 2020 je: „Nurses and midwives, clean care is in your hands!“ („Sestry a porodní asistentky, čistá péče je ve vašich rukou!“) v souladu s rokem sestry a porodní asistentky a jeho cílem je rozpoznat sestry a porodní asistentky jako hrdinové první linie, kteří si zaslouží uznání a uznání, a zdůrazní jejich kritické role. v prevenci infekce.
Den hygieny rukou, který se každoročně koná 5. května, mobilizuje lidi na celém světě, aby zvyšovali dodržování hygieny rukou ve zdravotnických zařízeních, čímž chrání zdravotnické pracovníky a pacienty před infekcemi.

Cíle kampaně do roku 2020
Hlavním cílem kampaně Globální den hygieny rukou je rozpoznat, že umývání rukou je jedním z nejúčinnějších kroků, které můžete podniknout, aby se omezilo šíření patogenů a zabránilo infekcím, včetně viru COVID-19. Zdravotní pracovníci i členové komunity mohou hrát roli v prevenci infekcí pravidelným a častým mytím rukou.

Mytí rukou jako nejjednodušší preventivní opatření infekčních nemocí

Instruktážní video SZU

Letáky SZU k tématu mytí rukou

This entry was posted in Aktuality. Bookmark the permalink.