Koupaliště Autocamp Sedmihorky

 

Přírodní koupaliště

Provozovatel:

AUTOCAMP – Sedmihorky veřejná obchodní společnost, Na Kopečku 1282/1, 18000 Praha 8 – Libeň IČO 25917129

telefon: 481 389 162
telefon/fax: 481 389 160
e-mail: camp@campsedmihorky.cz

Vybavenost:
3 stánky s občerstvením, asfaltové hřiště na volejbal, nohejbal, hřiště na plážový volejbal, minigolf, pingpongové stoly, dětské hřiště, WC, šatny.
Plavčík ani zdravotník není trvale přítomen

 

Popis:
Přímo v kempu se nachází dvou-hektarový rybník Bažantník s čistou vodou poskytující široké možnosti rekreace. Od koupání a rybolovu až po krmení kachen za sychravého počasí. V jeho hladině, kterou občas rozčeří vodní ptactvo nebo ryba, se odráží vrcholky nedalekých pískovcových skal. Idylka z Českého ráje….
Vybavenost kempu:
DĚTSKÉ HŘIŠTĚ: Pro nejmenší jsou zde přichystány houpačky, prolézačky, skluzavky a písečná pláž.
SPORT: V areálu naleznete asfaltové hřiště na volejbal a nohejbal, hřiště na plážový volejbal, 3 pingpongové betonové stoly a hřiště na minigolf. Dále je v areálu pojištěná úschovna kol a půjčovna kol a základního sportovního nářadí (míče, volejbalové sítě, soupravy na stolní tenis, badminton, líný tenis, petangue a společenské hry).  V okolí kempu je dále možno provozovat horolezectví, paragliding a jízdu na koni.
Autocamp Sedmihorky dále nabízí ubytování v celkovém počtu 200 lůžek v chatách. Na volné ploše se mohou ubytovat jak návštěvníci s obytnými přívěsy, tak i s vlastními stany. K dispozici je 70 míst pro karavany a 300 míst pro stany, z toho 160 s elektrickými přípojkami (10 A). V campu je povolen pobyt se psy. V areálu je vlastní sociální zařízení a WC (i bezbariérové), vaření je možné v společné kuchyňce, dále je v campu malá prádelna.
V areálu je restaurace (60 míst) a 3 stánky s občerstvením.

   Kontrola kvality vody 2023
 Datum  Hodnocení  Poznámka
29.5.2023             teplota vody 20,0oC, snížená průhlednost

Průběh předchozích sezón:

2022 na začátku koupací sezóny byla kvalita vody hodnocena jako vhodná ke koupání se zhoršenými smyslově postižitelnými vlastnostmi (stupeň 2),        v červenci  pak z důvodu výskytu sinic jako nevhodná ke koupání pro vnímavé jedince (stupeň 3) a nevhodná ke koupání (stupeň 4),  v srpnu pak z důvodu výskytu sinic platil stupeň 5 – zákaz koupání
2021 po celou koupací sezónu byla kvalita vody hodnocena jako vhodná ke koupání se zhoršenými smyslově postižitelnými vlastnostmi (stupeň 2)
2020 Od začátku koupací sezóny do poloviny srpna byla kvalita vody hodnocena jako vhodná ke koupání se zhoršenými smyslově postižitelnými vlastnostmi (stupeň 2), ve druhé polovině srpna pak z důvodu výskytu sinic jako nevhodná ke koupání pro vnímavé jedince (stupeň 3)
2019 Na začátku koupací sezóny byla kvalita vody hodnocena jako vhodná ke koupání se zhoršenými smyslově postižitelnými vlastnostmi (stupeň 2), v první polovině července  jako voda nevhodná ke koupání (stupeň 4) a od poloviny července do poloviny srpna jako voda nebezpečná ke koupání (stupeň 5 – zákaz koupání). Od poloviny srpna do konce koupací sezóny pak opět jako voda nevhodná ke koupání (stupeň 4)  – ve všech případech z důvodu výskytu sinic.

 Klasifikace vody na základě mikrobiologické kvality (2019 – 2022):

voda_kv1

Náchylnost vodní plochy ke krátkodobému znečištění:
Vodní plocha není náchylná ke krátkodobému znečištění.
Hodnocení kvality vody během sezóny – na stránkách www.koupacivody.cz

Legenda:

  voda vhodná ke koupání
  voda vhodná ke koupání se zhoršenými smyslově postižitelnými vlastnostmi
  zhoršená jakost vody; nevhodná ke koupání pro vnímavé jedince
  voda nevhodná ke koupání
  voda nebezpečná ke koupání