Koupaliště Autocamp Sedmihorky

 

Koupaliště ve volné přírodě
Provozovatel:
Autocamp Sedmihorky
511 01 Turnov
telefon: 481 389 162
telefon/fax: 481 389 160
e-mail: camp@campsedmihorky.cz
Vybavenost:
3 stánky s občerstvením, asfaltové hřiště na volejbal, nohejbal, hřiště na plážový volejbal, minigolf, pingpongové stoly, dětské hřiště,WC, šatny.
Plavčík ani zdravotník není trvale přítomen

 

Popis:
Přímo v kempu se nachází dvou-hektarový rybník Bažantník s čistou vodou poskytující široké možnosti rekreace. Od koupání a rybolovu až po krmení kachen za sychravého počasí. V jeho hladině, kterou občas rozčeří vodní ptactvo nebo ryba, se odráží vrcholky nedalekých pískovcových skal. Idylka z Českého ráje….
Vybavenost kempu:
DĚTSKÉ HŘIŠTĚ: Pro nejmenší jsou zde přichystány houpačky, prolézačky, skluzavky a písečná pláž.
SPORT: V areálu naleznete asfaltové hřiště na volejbal a nohejbal, hřiště na plážový volejbal, 3 pingpongové betonové stoly a hřiště na minigolf. Dále je v areálu pojištěná úschovna kol a půjčovna kol a základního sportovního nářadí (míče, volejbalové sítě, soupravy na stolní tenis, badminton, líný tenis, petangue a společenské hry).  V okolí kempu je dále možno provozovat horolezectví, paragliding a jízdu na koni.
Autocamp Sedmihorky dále nabízí ubytování v celkovém počtu 200 lůžek v chatách. Na volné ploše se mohou ubytovat jak návštěvníci s obytnými přívěsy, tak i s vlastními stany. K dispozici je 70 míst pro karavany a 300 míst pro stany, z toho 160 s elektrickými přípojkami (10 A). V campu je povolen pobyt se psy. V areálu je vlastní sociální zařízení a WC (i bezbariérové), vaření je možné v společné kuchyňce, dále je v campu malá prádelna.
V areálu je restaurace (60 míst) a 3 stánky s občerstvením.

   Kontrola kvality vody 2021
 Datum  Hodnocení  Poznámka
31.5.2021                teplota vody 16oC, snížená průhlednost
14.6.2021                 teplota vody 20oC, snížená průhlednost
28.6.2021             teplota vody 24oC, snížená průhlednost
12.7.2021             teplota vody 23oC, snížená průhlednost
19.7.2021             teplota vody 23,7oC, snížená průhlednost
26.7.2021             teplota vody 24oC, snížená průhlednost
9.8.2021             teplota vody 21,4oC, snížená průhlednost
23.8.2021             teplota vody 21oC, snížená průhlednost

 

2020 Od začátku koupací sezóny do poloviny srpna byla kvalita vody hodnocena jako vhodná ke koupání se zhoršenými smyslově postižitelnými vlastnostmi (stupeň 2), ve druhé polovině srpna pak z důvodu výskytu sinic jako nevhodná ke koupání pro vnímavé jedince (stupeň 3)
2019 Na začátku koupací sezóny byla kvalita vody hodnocena jako vhodná ke koupání se zhoršenými smyslově postižitelnými vlastnostmi (stupeň 2), v první polovině července  jako voda nevhodná ke koupání (stupeň 4) a od poloviny července do poloviny srpna jako voda nebezpečná ke koupání (stupeň 5 – zákaz koupání). Od poloviny srpna do konce koupací sezóny pak opět jako voda nevhodná ke koupání (stupeň 4)  – ve všech případech z důvodu výskytu sinic.
2018 na začátku koupací sezóny byla kvalita vody hodnocena jako vhodná ke koupání se zhoršenými smyslově postižitelnými vlastnostmi (stupeň 2), v červenci  jako voda nevhodná ke koupání (stupeň 4) a v srpnu jako voda nebezpečná ke koupání (stupeň 5 – zákaz koupání) – v obou případech z důvodu výskytu sinic
2017 na začátku sezóny kvalita vody hodnocena jako vhodná ke koupání, od poloviny července do konce sezóny jako vhodná ke koupání se zhoršenými smyslově postižitelnými vlastnostmi (snížená průhlednost)
2016 na začátku sezóny kvalita vody hodnocena jako vhodná ke koupání, od začátku června do poloviny srpna vhodná ke koupání se zhoršenými smyslově postižitelnými vlastnostmi, do konce sezóny pak jako nevhodná pro vnímavé jedince z důvodu výskytu sinic
2015 od začátku sezóny do poloviny srpna kvalita vody hodnocena jako vhodná ke koupání, od poloviny srpna jako nevhodná pro vnímavé jedince pro výskyt sinic

 Klasifikace vody na základě mikrobiologické kvality (2017 – 2020):

voda_kv1

Náchylnost vodní plochy ke krátkodobému znečištění:
Vodní plocha není náchylná ke krátkodobému znečištění.
Hodnocení kvality vody během sezóny – na stránkách www.koupacivody.cz

Legenda:

  voda vhodná ke koupání
  voda vhodná ke koupání se zhoršenými smyslově postižitelnými vlastnostmi
  zhoršená jakost vody; nevhodná ke koupání pro vnímavé jedince
  voda nevhodná ke koupání
  voda nebezpečná ke koupání