Krajská epidemiologická komise doporučila zákaz návštěv v nemocnicích do konce května

Po skončení nouzového stavu se včera znovu sešla k jednání Krajská epidemiologická komise, která měla na programu projednání bodů, které souvisí s uvolňování a rozvolňováním opaření Ministerstva zdravotnictvím.

Zásadním bodem bylo plánované povolení návštěv pacientů v sociálních a zdravotnických lůžkových zařízeních. Ukázalo se, že v případě nemocnic není možné zcela zajistit podmínky, které jsou pro uvolnění stanovené. Nemocnice v tuto dobu přijímají pacienty k zákrokům, které vyžadují jen krátkodobou hospitalizaci. Komise vydala silné doporučení prodloužit zákaz návštěv ve zdravotnických zařízeních o týden.

„Po dlouhé debatě jsme se dohodli, že nemůžeme riskovat, aby se nám objevilo nové ohnisko nákazy ve zdravotnictví. Ředitelům nemocnic proto doporučujeme, aby do konce května zakázali návštěvy. Ty budou možné ve výjimečných případech, ale pouze po dohodě s ošetřujícím lékařem. U porodu je povolena přítomnost otce. O dalším postupu rozhodneme na dalším jednání Krajské epidemiologické komise příští týden,“ vysvětlil MUDr. Přemysl Sobotka, náměstek pro resort zdravotnictví.

Celý text zde.

This entry was posted in Aktuality. Bookmark the permalink.