Onemocnění COVID-19 v LK – Domov důchodců Český Dub

Epidemiologickým šetřením s nemocným mužem, hospitalizovaným v KNL, pozitivně testovaným na COVID-19, který pracoval v domově důchodců v Českém Dubu, byl vyloučen rozsáhlý pracovní kontakt s klienty a zdravotnickým personálem.

Včera ve večerních hodinách bylo rychlotesty testováno 100 klientů a 70 osob personálu, 3 osoby z personálu DD  jsou v dlouhodobé pracovní neschopnosti. Důvody k jejich použití byly tyto – zjišťujeme, zdali se muž nemohl nakazit v zaměstnání (dle prvních příznaků došlo k nákaze cca před 14 dny) a pátráme po zdroji nákazy. Důležitým kontextem je i skutečnost, že se jedná o zařízení pečující o lidi v rizikové věkové kategorii.  Všechny včera večer provedené testy byly negativní.

„Epidemiologické šetření pokračuje vyhledáváním úzkých kontaktů nemocného v práci a zejména v rodině. Všechny tyto osoby, u kterých je předpoklad užšího kontaktu jsou a budou testovány PCR metodou. V tuto chvíli není důvod uzavírat DD v Českém Dubu ani město Český Dub do karantény. DD bude jako dosud i nadále uzavřen pro návštěvy,“ uvedl MUDr. Vladimír Valenta, Ph.D., ředitel KHS LK.

Zuzana Balašová, tisková mluvčí KHS LK

This entry was posted in Aktuality. Bookmark the permalink.