Výsledky celostátní kontrolní akce mimořádných opatření

Výsledky kontrolní akce

Kategorie: Aktuality | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Výsledky celostátní kontrolní akce mimořádných opatření

Jaká opatření aktuálně platí

Ke stažení zde

Kategorie: Aktuality | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jaká opatření aktuálně platí

Kontrolní činnost KHS LK od 1. 9. 2021

 

Počet kontrol mimořádných opatření 882
Počet kontrolovaných fyzických osob povinných prokázat bezinfekčnost (Očkování-Test-Nemoc) 707
Počet kontrolovaných hromadných akcí 27
Počet kontrolovaných návratů z rizikových zemí 4672

Aktualizace: 15. 11. 2021

Kategorie: Aktuality | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kontrolní činnost KHS LK od 1. 9. 2021

Měření ovzduší mobilními systémy v Mimoni

Ve dnech 19. – 21. 10. 2021 se uskuteční ve městě Mimoň plošné měření znečištění venkovního ovzduší. Základem prováděné studie je 24 hodinové měření kvality ovzduší na 5 místech ve městě, která byla zvolena tak, že výsledky bude možné použít i pro ostatní podobná místa v Mimoni.

„Zároveň s měřením ovzduší provedeme za účelem zjištění zátěže z dopravy měření hluku. Měření proběhne na komunikacích v ulicích Okrouhlická a Panská. Cílem je objektivizovat stávající hlukovou situaci v území vzhledem k nárůstu dopravy v posledních letech.  Standardní součástí tohoto měření je i sčítání dopravy, které bude zpřesňujícím podkladem k vyhodnocení imisní situace tam, kde doprava přestavuje dominantní zdroj znečištění ovzduší.“  říká Ing. Jana Loosová, Ph.D., ředitelka odboru hygieny obecné a komunální KHS LK.

Celý text zde

Kategorie: Aktuality | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Měření ovzduší mobilními systémy v Mimoni

Vladimír Valenta na vlastní žádost končí ve funkci ředitele KHS LK

Liberecký krajský hygienik Vladimír Valenta skončí letos na vlastní žádost ve funkci. Valenta to dnes řekl ČTK. Ministerstvo zdravotnictví už vypsalo výběrové řízení na nového ředitele krajské hygienické stanice v Libereckém kraji. Oznámení resort vyvěsil na webu. Zájemci se mohou hlásit do 10. listopadu. Vítěz výběrového řízení by měl nastoupit v lednu příštího roku.

Celý text zde.

Kategorie: Aktuality | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vladimír Valenta na vlastní žádost končí ve funkci ředitele KHS LK

Prezentace Zákon o obalech

Prezentace z přednášky – Zákon o obalech

Kategorie: Aktuality | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Prezentace Zákon o obalech

Kontroly výroby a prodeje točené zmrzliny

Kontroly točených zmrzlin jsou sezónní záležitostí. V letošním roce jsme provedli v období od  začátku června do poloviny září celkem 29 cílených kontrol. Současně jsme odebrali  23 vzorků, z nichž 10 bylo nevyhovujících. Poskytovatelům s nevyhovujícími výsledky jsme nařídili provedení sanitace výrobníků zmrzliny. Za zjištěné nedostatky jsme uložili 10 blokových pokut v celkové výši 27 000,- Kč.

Celý text zde.

Kategorie: Aktuality | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kontroly výroby a prodeje točené zmrzliny

Letní dětská rekreace v Libereckém kraji 2021

V průběhu letošních letních prázdnin bylo v Libereckém kraji nahlášeno 284 akcí letní dětské rekreace (LDR) ve 399 bězích, kterých se zúčastnilo celkem 20181 dětí, což je o 1230 dětí více než v roce 2020.

Zaměstnanci KHS LK zkontrolovali 102 táborů, 12 jiných podobných akcí a 11 poskytovatelů stravovacích služeb pro LDR. Při kontrolách nezjistili žádnou neohlášenou zotavovací akci.  Konstatovali zjištění 29 závad, za které uložili celkem 13 pokut v souhrnné výši 17 000,- Kč.   V souvislosti s konáním tábora řešili jedno hromadné onemocnění.

„V porovnání s loňskou sezónou evidujeme o něco vyšší počet pořádaných akcí i zúčastněných dětí, než tomu bylo loni. Nejvíce závad jsme shledali standardně v oblasti stravování, kdy šlo zejména o křížení činností a nedodržování podmínek o uchování potravin a surovin deklarovaných výrobcem a dále v zásobování pitnou vodou. Nejproblematičtější pak byly povrchové zdroje s nestabilní kvalitou vody a také někdy velmi složité systémy dopravující vodu byť např. z veřejného vodovodu do tábořiště,“ vysvětluje ing. Kateřina Hochmalová, ředitelka odboru hygieny dětí a mladistvých.

Celý text zde.

Kategorie: Aktuality | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Letní dětská rekreace v Libereckém kraji 2021

Krajský den čistého ovzduší

Krajský den čistého ovzduší proběhne v úterý 21. září 2021 na nám. Dr. E. Beneše a v Krajské vědecké knihovně.

Program a více informací zde.

Kategorie: Aktuality | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Krajský den čistého ovzduší

Průběh letní dětské rekreace k 16. 8. 2021

Ke dni 16. 8. 2021 máme v Libereckém kraji nahlášeno celkem 227 táborů s 333 běhy. Předpokládaný počet rekreovaných dětí je 18 638.  Dle okresů – Česká Lípa 76 táborů/6 735 dětí, Semily – 58 táborů/3 828 dětí, Jablonec n/N – 42 táborů/3 779 dětí, Liberec – 51 táborů/4 296 dětí. Dále evidujeme 47 jiných podobných akcí, které by měly proběhnout v 56 bězích. Předpokládaný počet rekreovaných dětí je 1225.

Do poloviny srpna jsme zkontrolovali 78 táborů, 11 jiných podobných akcí a 9 provozovatelů stravovacích služeb pro letní dětskou rekreaci.  Uložili jsme 10 pokut v celkové výši 13 000,- Kč.

„V souvislosti s probíhající letní dětskou rekreací jsme přijali čtyři podněty rodičů k prošetření táborů. Dva z nich jsme po kontrole na místě vyhodnotili jako částečně oprávněné a provozovatelům byla udělena sankce. Jednalo se o nedostatečný úklid tábořiště a nedostatky ve stravování“, říká Ing. Kateřina Hochmalová, ředitelka odboru hygieny dětí a mladistvých KHS LKCelý text zde.

Kategorie: Aktuality | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Průběh letní dětské rekreace k 16. 8. 2021