SPALNIČKY nejsou exotickým onemocněním a nepostihují jen děti

Spalničky jsou vysoce nebezpečné onemocnění – každý vnímavý jedinec, který se setká s virem spalniček, téměř s jistotou onemocní. Virus spalniček se šíří vzduchem vdechnutím, kýcháním a kašláním. Virus .. celý text.

Kategorie: Aktuality, Rizika v létě | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem SPALNIČKY nejsou exotickým onemocněním a nepostihují jen děti

Zátěž teplem – ochranné nápoje

Zátěž teplem je považována za jeden z rizikových faktorů pracovních podmínek. Členění rizikových faktorů, jejich zjišťování, hodnocení zdravotního rizika a podmínky ochrany před jejich působením upravuje nařízení vlády č. 361/2007 Sb., kterým se stanoví podmínky ochrany zdraví při práci. Zdravý jedinec se pomocí termoregulačních procesů vlastního těla při dodržování vhodného pitného režimu bez problémů vypořádá i s vyššími venkovními teplotami.

Maximální teploty v kancelářích v mimořádně teplých dnech

Poskytování ochranných nápojů zaměstnancům při zátěži teplem

Kategorie: Aktuality, Rizika v létě | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zátěž teplem – ochranné nápoje

Prevence alimentárních onemocnění

Alimentární onemocnění jsou onemocnění způsobená bakteriemi, která se zejména při nesprávné přípravě či nesprávné manipulaci přenášejí potravinami. Nejčastějšími bakteriálními onemocněními přenosnými potravinami v našich podmínkách jsou kampylobakterióza a salmonelóza. Zvýšený výskyt těchto onemocnění právě v letních měsících souvisí se skutečností, že v teplém počasí se bakterie množí rychleji a rychleji tak vznikne v potravině množství, které je schopné vyvolat onemocnění u člověka …. celý text.

Kategorie: Aktuality, Rizika v létě | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Prevence alimentárních onemocnění

Kosmetické přípravky určené ke slunění

Silné sluneční záření oslabuje imunitní systém kůže, zároveň poškozuje kožní buňky a mění jejich genetickou informaci. Reparační systém kůže nemůže tyto změny v kožních buňkách napravit a nesprávná informace je předávána do dceřiných buněk kůže. Pokud se tyto buňky dále dělí, mohou zmutovat a přeměnit se po letech v buňky kožního nádoru   … celý text.

Kategorie: Aktuality, Rizika v létě | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kosmetické přípravky určené ke slunění

Klíšťata – předpověď aktivity, výskyt, prevence přisátí, přenášená onemocnění

Předpověď aktivity klíšťat  – vydává ČMHÚ každé pondělí a čtvrtek (do 14.00 hodin) ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem za podpory Ministerstva zdravotnictví ČR. V pondělí se jedná o výhled na zbytek týdne (úterý – neděle), ve čtvrtek o upřesnění na rozšířený víkend (pátek – pondělí).

Výskyt klíšťat

Prevence přisátí a správné odstranění

Onemocnění přenášená klíšťaty

Kategorie: Aktuality, Rizika v létě | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Klíšťata – předpověď aktivity, výskyt, prevence přisátí, přenášená onemocnění

Virová žloutenka typu A – informace

Virový zánět jater (žloutenka) typu A (VHA) je vyvolán virem hepatitidy A. Inkubační doba, tj. doba od vniknutí viru do organizmu k prvním příznakům onemocnění, je 15 – 50 dní. Již koncem inkubační doby bývají přítomny necharakteristické příznaky. Nejčastěji se jedná o projevy chřipkové, žaludeční a střevní. Po této fázi ohlašující příchod nemoci nastupuje vlastní fáze onemocnění, kdy dochází ke zhoršení potíží a často se objevuje „žloutenka“. Současně s ní má pacient tmavší moč, světlou stolici a svědění kůže. Zdrojem onemocnění je infikovaný (nakažený) člověk, u něhož je virus přítomen ve stolici již ve druhé polovině inkubační doby a    1 – 3 týdny po začátku klinického onemocnění … Více informací zde.

Kategorie: Aktuality, Rizika v létě | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Virová žloutenka typu A – informace