Zaznamenali jste zdravotní potíže v souvislosti s koupáním?


 Informujte nás, prosím, prostřednictvím dotazníku zde.

Kategorie: Otázky a odpovědi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zaznamenali jste zdravotní potíže v souvislosti s koupáním?

Zdravotní obtíže po konzumaci potravin – co mám dělat?

Varianta obdélník_JV modré

Zdravotní obtíže po konzumaci potravin – co mám dělat?

Pokud se u Vás objevila nežádoucí reakce po konzumaci potraviny či doplňku stravy, měli byste tuto skutečnost v prvé řadě konzultovat se svým ošetřujícím lékařem. Ten Vás odborně vyšetří, komplexně zhodnotí Váš zdravotní stav a navrhne nejlepší způsob řešení Vašich obtíží.

Vaši negativní zkušenost s konzumací potraviny/doplňku stravy můžete nahlásit i příslušnému pracovníkovi Krajské hygienické stanice, který se Vašimi potížemi na základě svých legislativních kompetencí bude zabývat.

Kontakt pro kraj Liberecký:
Mgr. Alena Patková
Telefon: +420 485 253 177

Zdravotní obtíže po konzumaci potraviny/doplňku stravy můžete dobrovolně také sdělit prostřednictvím online formuláře webových stránek projektu Nutrivigilance.

Tento projekt byl spuštěn v roce 2014 pod záštitou Státního zdravotního ústavu (Centrum zdraví, výživy a potravin v Brně) a jeho podstatou je sběr a analýza informací, které se týkají nežádoucích reakcí (neinfekčního charakteru) po konzumaci vybraných druhů potravin/doplňků stravy. Zanalyzované informace o konkrétních potravinách a zdravotních potížích, které se po jejich konzumaci objevily, se stanou podkladem pro preventivní a nápravná opatření k zajištění ochrany zdraví obyvatel.

Více informací o projektu naleznete na domovské stránce http://nutrivigilance.szu.cz/.

Kategorie: Aktuality, Otázky a odpovědi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zdravotní obtíže po konzumaci potravin – co mám dělat?