Začíná sledování jakosti rekreačních vod

Dnešním dnem začíná podle monitorovacího kalendáře na většině přírodních koupališť na povrchových vodách v Libereckém kraji sledování kvality vod ke koupání.

V Libereckém kraji evidujeme 13 betonových nádrží, 15 přírodních koupališť, 1 biotop a 21 sezonních umělých bazénů, ve kterých za kvalitu vody zodpovídají provozovatelé. Stejně jako v uplynulých letech plánujeme provést 2x v průběhu sezony odběry na nesledovaných vodních plochách bez provozovatele, které jsou však v rámci Libereckého kraje hojně využívané veřejností ke koupání.

„Informace o kvalitě rekreačních vod budeme pravidelně dle dostupných výsledků aktualizovat vždy v pátek a za Liberecký kraj budou k dispozici na našich webových stránkách v sekci rekreační vody. Podobně to mají také ostatní KHS, kde je možné najít a využít informace o sledovaných rekreačních vodách v jiných krajích ČR,“ popisuje Ing. Jana Loosová, Ph.D., ředitelka KHS LK a pokračuje: „v případě, že dojde ke zdravotním potížím souvisejícím s koupáním, mají koupající možnost toto ohlásit prostřednictvím speciálního dotazníku, který je také na našich webových stránkách. Takto jsme v loňském roce na základě oznámení o velmi nepříjemném onemocnění koupajících cerkáriovou dermatitidou realizovali odběr plžů a potvrdili přítomnost původců v Rokytnickém rybníku a rybníku Hrudka v blízkosti Hrubé Skály.“

Celá zpráva zde.

This entry was posted in Aktuality. Bookmark the permalink.